ASTOR

Komunikaty prasowe

Nowe laboratorium R&D firmy SECO/WARWICK ze wsparciem ASTOR

2 czerwca 2016, 12:11, ASTOR

Wsparcie projektowe oraz dostarczenie robotów Kawasaki – to udział krakowskiej spółki ASTOR w laboratorium metalograficznym i części R&D, jakie właśnie uruchomiono w polskiej siedzibie koncernu SECO/WARWICK.

czytaj dalej

Taniec robotów - jak to się robi?

18 maja 2016, 14:31, ASTOR

Podczas tegorocznego konkursu Eurowizji można było obejrzeć m.in. spektakularny taniec robotów. Podobną realizację przygotowała wcześniej marka Kawasaki. Zgranie ruchów maszyn z muzyką, współpraca z tancerzami, opracowanie synchronicznego układu – to elementy, nad którymi autorzy takich pokazów muszą długo pracować.

czytaj dalej

Czy polskie firmy są gotowe na Przemysł 4.0?

5 maja 2016, 12:28, ASTOR

– Internet rzeczy, Big Data, cyberbezpieczeństwo – to terminy, które wkrótce będą nierozerwalnie związane także z bieżącą pracą w fabrykach. Nowoczesne technologie wnikają do przemysłu. Już 91 procent polskich firm produkcyjnych deklaruje częściowe lub całkowite zautomatyzowanie. ...

czytaj dalej

CSR i odpowiedzialne strategie biznesowe nie tylko dla dużych

19 kwietnia 2016, 12:57, ASTOR

–„Nie mamy czasu”, „jesteśmy za mali”, „nasza branża temu nie sprzyja” – to jedne z pierwszych reakcji firm z sektora MSP, pytanych o strategię CSR. – CSR to naturalny krok dla firmy, która osiągnęła dojrzałość rynkową, niezależnie od jej rozmiaru i branży – przekonują tymczasem przedstawiciele tych przedsiębiorstw, które zdecydowały się na świadomą działalność społeczną.

czytaj dalej

ASTOR wśród najlepszych miejsc pracy 2016

1 kwietnia 2016, 11:46, ASTOR

Tytuł „Najlepszego miejsca pracy w Polsce”, piąte miejsce w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób i najwyższa pozycja wśród firm z całkowicie polskim kapitałem – ASTOR po raz kolejny znalazł się w czołówce prestiżowego konkursu Great Place to Work, oceniającego kulturę organizacyjną przedsiębiorstw.

czytaj dalej

ASTOR Green Welding - nowa oferta ASTOR w zakresie zrobotyzowanego spawania

22 lutego 2016, 12:02, ASTOR

Seria rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji – to założenie ASTOR Green Welding, nowej oferty opracowanej przez firmę ASTOR.  Rozwiązania oparto na robotach Kawasaki, funkcjonalnych pozycjonerach i sprawdzonych źródłach spawalniczych wraz z osprzętem. ...

czytaj dalej