Stalexport Autostrada Małopolska SA.

20 grudnia 2010, 17:07, Stalexport Autostrada Małopolska SA.

UJEDNOLICONY RABAT NA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A4 KATOWICE-KRAKÓW

Od pierwszego stycznia 2011 r. będzie można kupić bilety rabatowe dla 1. kategorii pojazdów (motocykle i samochody o dwóch osiach) na przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków, pozwalające uzyskać zniżkę opłaty za przejazd w wysokości 5 proc. Cena biletów rabatowych nie ulegnie zmianie, mimo obowiązującej od stycznia wyższej stawki podatku VAT. Bilety zakupione w 2010 r. będą obowiązywać do końca przyszłego roku.

Do tej pory pięcioprocentowy rabat uzyskiwały osoby kupujące do trzech bloczków (1 bloczek to 50 biletów). Podmioty, które nabywały jednorazowo co najmniej cztery bloczki (za kwotę co najmniej 1440 zł), korzystały z rabatu w wys. 10 proc. Dotyczyło to głównie firm logistycznych i dysponujących rozbudowaną flotą, sporadycznie klientów indywidualnych.

Zmiana w systemie rabatowym jest podyktowana dążeniem do minimalizowania obciążeń kierowców indywidualnych i utrzymania dotychczasowej wysokości opłaty za przejazd, mimo podwyżki stawki VAT. Ponieważ finansowanie utrzymania i inwestycji na A4 Katowice-Kraków jest oparte wyłącznie o wpływy z opłat za przejazd, mniejsze przychody wynikające z preferencyjnych warunków dla dużych nabywców oznaczają konieczność uzyskania tych środków od osób indywidualnych i mniej regularnie podróżujących A4 Katowice-Kraków. Kierowcy ci najczęściej nie mają możliwości odliczyć podatku VAT od kosztów przejazdu autostradą.

- Zależy nam, żeby partycypacja w finansowaniu utrzymania i inwestycji na koncesyjnym odcinku autostrady była jak najbardziej sprawiedliwa. Stąd postanowiliśmy utrzymać tylko rabaty dostępne w równym stopniu dla każdego użytkownika drogi – mówi Wojciech Gębicki, Prezes Zarządu SAM SA.

Bloczki z biletami rabatowymi dostępne są  w sklepie internetowym, w punkcie obsługi klienta zlokalizowanym przy Placu Poboru Opłat w Mysłowicach oraz w biurach agentów SAM S.A., których adresy można znaleźć w serwisie internetowym www.autostrada-a4.pl

Bilety rabatowe upoważniające do przejazdu z dotychczasowymi zniżkami będą sprzedawane do 31 grudnia 2010 r.

Zasady sprzedaży biletów rabatowych dla pojazdów kategorii 2 i 3 nie ulegną zmianie.

Załączniki

informacja prasowa
doc, rozmiar: 134 KB
pobierz plik