Stalexport Autostrada Małopolska SA.

28 grudnia 2010, 17:10, Stalexport Autostrada Małopolska SA.

REKORDOWO BEZPIECZNI Z A4 KATOWICE-KRAKÓW

„Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków” – pod takim hasłem Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczyna kampanię promującą bezpieczeństwo ruchu drogowego na autostradach. Akcję wspiera Śląska i Małopolska Policja oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Do udziału w akcji zachęca Kuba Bielak, instruktor bezpiecznej jazdy samochodem znany z TVN Turbo (http://www.youtube.com/watch?v=ch_0e_UMdb4).

Hasło akcji odwołuje się do rekordowo bezpiecznego na tym odcinku autostrady mijającego roku. Od początku 2010 r. na A4 Katowice-Kraków nie wydarzył się żaden śmiertelny wypadek.

- Ten wynik bardzo nas cieszy i pragniemy go jak najdłużej utrzymać. Nie chcemy kusić losu, ale mamy świadomość, że przyszły rok będzie pod względem bezpieczeństwa bardziej wymagający wskutek zmiany w Kodeksie Ruchu Drogowego. W szczególności podniesienie limitu prędkości na autostradach aż do 140 km/h zwiększa potrzebę podniesienia świadomości bezpiecznych zachowań wśród użytkowników tych dróg – mówi Wojciech Gębicki, Prezes Zarządu SAM SA.

W tym celu SAM S.A., we współpracy z Policją oraz Inspekcją Transportu Drogowego, rozpoczyna akcję edukacyjną w formie konkursu dla kierowców. Na jej potrzeby powstał katalog porad uwzględniający szczególne warunki jazdy samochodem panujące na autostradach.

- Poprzez działania w ramach kampanii „Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków” chcemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa także na innych autostradach i drogach szybkiego ruchu. Liczymy na to, że wielu z 10 milionów kierowców, którzy w tym roku „rekordowo bezpiecznie” podróżowali A4, ma swój „patent” na bezpieczne podróżowanie autostradami i zechce się nim podzielić z innymi kierowcami – dodaje Wojciech Gębicki.

Na potrzeby kampanii „rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków” przygotowano zestaw 15 praktycznych wskazówek jak bezpiecznie podróżować autostradami. Kierowcy, którzy zechcą włączyć się do akcji i dopisać swoją radę na www.bezpieczna.autostrada-a4.com.pl wezmą udział w konkursie. Porady kierowców będą na bieżąco ukazywać się w serwisie internetowym konkursu. Autorzy 10 najcenniejszych porad, wybranych przez przedstawicieli organizatora, Policji oraz GITD, zostaną nagrodzeni.

W tym tygodniu kierowcy podróżujący autostradą A4 Katowice-Kraków otrzymają też na Placach Poboru Opłat ulotkę zawierającą wskazówki jak włączyć się do akcji i tym samym przyczynić do wzrostu bezpieczeństwa na autostradach. Każda ulotka będzie też zawierała przykładowe porady z katalogu opracowanego przez SAM SA.

Załączniki

informacja prasowa
doc, rozmiar: 192 KB
pobierz plik