29 marca 2019, Classen|RuckZuck

Jeden produkt, wiele zastosowań, niezliczone korzyści. Ceramin Vario – innowacja od firmy Classen

Czy płytki mogą być ciepłe w dotyku, lekkie i łatwe w montażu? Eksperci Classen odpowiadają „tak”, uzupełniając listę atutów o ekologiczny charakter. Te cechy wyróżniają Ceramin Vario – innowacyjny produkt, stworzony jako kusząca alternatywa dla kamienia naturalnego i kafli ceramicznych.

Tradycyjne płytki łazienkowe i kuchenne od lat goszczą w polskich domach. I choć ich popularność nie słabnie, to osoby urządzające wnętrza coraz chętniej poszukują alternatywnych produktów. Zależy im na atrakcyjnym wyglądzie i przystępnej cenie, a przede wszystkim na wysokiej jakości, która zapewni długie i komfortowe użytkowanie. Jako ważny atut jest postrzegana również możliwość samodzielnego montażu, bez konieczności korzystania z usług fachowców, które generują dodatkowe koszty.

Z odpowiedzią na te potrzeby przychodzi firma Classen, która w niemieckiej centrali stworzyła płytki kompozytowe wykonane na bazie opatentowanej płyty CERAMIN®. Ten ceramicznopodobny materiał jest wodoodporny, pozbawiony PVC, wolny od zanieczyszczeń, nadający się do recyklingu i w 100 proc. odnawialny. Łączy w sobie wysoką trwałość oraz odporność na zarysowania i ścieranie, co potwierdzają klasa ścieralności AC4 i klasa użyteczności 32.

Alternatywa dla kamienia naturalnego i glazury

Ceramin Vario to produkt dla osób, które cenią nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Jest wytrzymały, przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla domowników. Choć wyglądem przypomina klasyczne płytki ceramiczne, to zdecydowanie różni się od nich. Co przemawia na jego korzyść?

Zróżnicowane formaty i wzory dekoracyjne

Płytki Ceramin Vario występują w kilku formatach do wyboru: 30x60, 40x80, 20x130 i 40x120. Dzięki temu można jeszcze lepiej dopasować je do dostępnej przestrzeni. Ponieważ mają identyczną grubość – 3 mm – nie ma przeszkód ku temu, by łączyć elementy o różnych rozmiarach. Posiadają system profili hydrofobowych, które zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci. Eleganckie mikroszczeliny wyglądają jak klasyczne fugi, ale nie trzeba ich wypełniać spoiną.

Bogata gama dekorów obejmuje kamienne wzory w odcieniach beżów, szarości, brązów i grafitu. To duże zróżnicowanie jest odpowiedzią na odmienne gusta nabywców. Dzięki temu każdy może znaleźć wariant produktu idealnie pasujący do urządzanego czy remontowanego wnętrza, niezależnie od tego czy motywem przewodnim wystroju będzie styl industrialny, angielski czy minimalizm.

Uniwersalny i ponadczasowy charakter

– Ceramin Vario powstał przede wszystkim z myślą o wykończeniu ścian, ale równie dobrze sprawdzi się na podłodze. Można go zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu: od kuchni, przez łazienkę i przedpokój, po spiżarnię. Pozwala w łatwy sposób zrealizować efektowną metamorfozę wnętrza. Jest praktyczny, estetyczny, a domownicy na pewno docenią jego łatwą pielęgnację. Będzie też gratką dla osób, które dbają o środowisko i ekologię – mówi Wojciech Jadczuk, product manager ds. produktów Ceramin, Classen.

Płytki kompozytowe Ceramin Vario są dostępne w sprzedaży w sieci OBI i salonach RuckZuck. Ich ceny wynoszą od 86 zł/mkw. do 126 zł/mkw.

 

Kontakt

Monika Wawszczyk

Account Manager
Dworska 1
40-584 Katowice
tel.: (32) 608 29 85
mobile: 697 120 725