Classen|RuckZuck

17 kwietnia 2019, 13:50, Classen|RuckZuck

Drewno w roli głównej, czyli naturalne inspiracje od Classen

Niepowtarzalna struktura, ekologiczny charakter, szlachetny wygląd – drewno to jeden z najpiękniejszych materiałów wykończeniowych. Ociepla przestrzeń, wprowadza do niej świeżość i harmonię. W jaki sposób najskuteczniej wydobyć jego urok? Specjaliści Classen dzielą się pomysłami na naturalne rozwiązania do nowoczesnych wnętrz.

– Drewno to jedyny w swoim rodzaju surowiec. Uniwersalny i ponadczasowy. Chętnie sięgają po niego projektanci, architekci i dekoratorzy, eksperymentując z nim i wynajdując coraz to ciekawsze, nieraz zaskakujące zastosowania. Z tego powodu staje się ono nieodzownym elementem każdej nowoczesnej przestrzeni – mówi Michał Białas, kierownik działu marketingu i reklamy, Classen.

Do najpopularniejszych sposobów wykorzystania drewna we wnętrzu należy położenie go na ścianach. Zapominamy już jednak o boazerii czy fornirowych płytach, zastępując je ciekawszymi formami. Są nimi m.in. konstrukcje z pojedynczych desek ułożonych równolegle (w niewielkiej odległości od siebie), na całej wysokości ściany. Wspólnie tworzą trójwymiarową strukturę, dzięki której wystrój zyskuje głębię.

Innym, równie atrakcyjnym, rozwiązaniem są panele ścienne 3D. Wybór elementów o geometrycznych kształtach, różnych grubościach i niejednolitej kolorystyce sprawi, że całość zaprezentuje się niezwykle oryginalnie. Stylową ozdobą są też pieńki drzew umieszczone we wnękach ścian – idealne rozwiązanie dla osób posiadających kominek.

Topową propozycją designerów na rok 2019 jest również podłoga wyróżniająca się naturalnym wyglądem. Prym wiodą panele w dębowych dekorach, których powierzchnia posiada wyczuwalny układ usłojenia, a krawędzie są wyprofilowane, tworząc V-fugę. Modele o tych cechach przypominają prawdziwe deski, doskonale współgrając z pozostałymi elementami aranżacji. Jako przykład można wskazać kolekcje podłóg Elite 4V czy Legend 4V od Classen.

Również wśród mebli nie może zabraknąć drewnianych akcentów. Szczególnie dużą popularnością cieszą się stoły, których blat jest wykonany z plastra pnia drzewa. Modne staje się także łączenie tego materiału z innymi surowcami – szkłem, marmurem czy metalem. Trend ten pojawia się w projektach m.in. stołów i lamp.

By mieszkanie zyskało powiew świeżości nie trzeba rezygnować ze starych mebli – wystarczy wymienić fronty szaf i komód na nowe, np. sosnowe. Jest to szybki i ekonomiczny sposób na nadanie meblom odmienionego charakteru. Takie rozwiązanie dostępne jest w ofercie firmy Classen, proponującej m.in. fronty meblowe kasetonowe, ażurowe i panelowe.

– Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem, który świetnie sprawdza się nie tylko w postaci podstawowych elementów wystroju, ale także dodatków. Drewniane ramki na zdjęcia, donice, zegary czy podstawki pod szklanki bardzo dobrze uzupełnią naturalną przestrzeń domu – dodaje Michał Białas.

Więcej informacji o produktach marki Classen można znaleźć pod adresem: www.classen.pl

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.
Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Załączniki

docx, rozmiar: 50 KB
pobierz plik
pdf, rozmiar: 143 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 276 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 360 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 331 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 419 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 436 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 309 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 577 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 672 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 389 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 360 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 372 KB
pobierz plik