Powrót do strony agencji
Trwałość i piękny wygląd łączą siły w panelach Casa Corona marki Classen

Trwałość i piękny wygląd łączą siły w panelach Casa Corona marki Classen

Wyjątkowe wzornictwo, precyzyjne wykończenie, wytrzymałość – to kluczowe wyróżniki paneli Casa Corona, proponowanych przez firmę Classen. Podłogi powstały z myślą o tym, by użytkownicy mogli cieszyć się nimi przez lata. Walory użytkowe idą tu w parze z naturalną estetyką, która dziś jest obiektem pożądania wielu osób urządzających swoje wnętrza.

– Wybierając podłogi do domu najczęściej myślimy o tym, żeby służyły nam latami. Z tego względu warto wziąć pod lupę parametry techniczne produktów, które zamierzamy kupić. Podłogi Casa Corona wyróżnia bardzo wysoka klasa użyteczności 33 oraz klasa ścieralności AC5. To oznacza, że są odporne na różne rodzaje uszkodzeń. Nie musimy martwić się o to, że porysujemy je zabawkami, czubkiem parasola czy butami na obcasie. Jako producent zapewniamy aż 25-letnią gwarancję na te panele w pomieszczeniach mieszkalnych – mówi Piotr Zieleźny, menedżer ds. produktu, Classen.

Struktura synchroniczna, V-fuga i ponadstandardowa szerokość

Część wzorów z kolekcji Casa Corona posiada strukturę synchroniczną o wyczuwalnym w dotyku układzie usłojenia. Rysunek drewna na powierzchni desek zbiega się z tłoczeniami, co tworzy atrakcyjny efekt wizualny. Doskonale widać to patrząc pod światło. Naturalny charakter nadają panelom V-fugi, czyli frezowania na krawędziach. Dzięki nim podłoga nie tworzy gładkiej tafli, a wygląda jakby składała się z wielu osobnych desek. Cechą charakterystyczną tej kolekcji jest zwiększony rozmiar desek, a dokładniej ich szerokość. Panele o szerokości ok. 150 mm powoli odchodzą do lamusa, teraz coraz popularniejsze są deski o szerokości ok. 300 mm i tu Casa Corona perfekcyjnie wpisuje się w najnowsze trendy.


Bogaty wybór wzorów dekoracyjnych

W ramach kolekcji Casa Corona dostępnych jest aż 14 unikalnych wzorów. Najjaśniejsze – Dąb Marenati – mają kolor bieli przełamanej szarawymi smugami. Wybierać można też wśród kilku odcieni beżów (np. Dąb Sedali, Dąb Regio) oraz brązów (np. Dąb Avalon, Dąb Retinela). W tej kategorii znajdują się propozycje chłodniejsze z szarymi podtonami i cieplejsze ze słonecznymi refleksami. Fanom bardziej wyrazistego ubarwienia podłogi polecamy dekory Dąb Sambuco i Dąb Domingo, które są udekorowane gęstym rysunkiem słojów i sęków w ciemniejszej odsłonie.  

– Różnorodność wzorów sprawia, że podłogi Casa Corona możemy dopasować do wielu stylów wnętrz, m.in. prowansalskiego, rustykalnego, boho. Zarówno właściciele małych mieszkań, jak i przestronnych domów znajdą tu coś dla siebie. Dzięki pięknym rysunkom drewna panele wyglądają bardzo naturalnie i podkreślają przytulny charakter wnętrza – dodaje Piotr Zieleźny.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się podłogi Casa Corona?

Podłogi Casa Corona można stosować zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i pomieszczeniach o funkcji publicznej (posiadają klasę użyteczności 33). Zostały wyposażone w system montażu Megaloc. Dzięki niemu układanie paneli jest szybkie, proste i wygodne. Nie wymaga zatrudniania fachowców, można to zrobić samodzielnie. Mechanizm zatrzaskowy jest intuicyjny i nie sprawi trudności nawet osobom niedoświadczonym w pracach wykończeniowych.

Ceny paneli z kolekcji Casa Corona zaczynają się od 43 zł brutto/mkw.

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Kontakt dla mediów

Monika Wawszczyk

Monika Wawszczyk
Senior Account Manager

monika.wawszczyk@imagopr.pl
(32) 608 29 85
697 120 725