Powrót do strony agencji
Akcent na detal, czyli zadziwiająca moc dodatków we wnętrzu

Akcent na detal, czyli zadziwiająca moc dodatków we wnętrzu

Wyposażanie czterech kątów polega nie tylko na wyborze mebli, podłóg i sprzętów. Elementami, do których często nie przywiązuje się dużej wagi, a które mają istotny wpływ na ostatecznych wygląd aranżacji, są dodatki. Jak je dobrać, by wystrój tworzył dopracowaną i atrakcyjną całość? Swoimi radami dzielą się specjaliści RuckZuck.

– Detale wnętrza, dekoracje i dodatki stanowią doskonałe uzupełnienie każdej aranżacji, zapewniając jej przysłowiową kropkę nad i. Zamieniają pomieszczenia o ascetycznym charakterze w przestrzenie pełne ciepła i uroku. Choć to tylko elementy dopełniające wystrój, za ich pomocą można niewielkim nakładem pracy całkowicie odmienić wygląd domu – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Jakie wybrać dodatki do wnętrza?

Dodatki mogą przybierać bardzo różne formy, kształty i kolory. Szeroki wachlarz możliwości pozwala wybrać rozwiązania, które najlepiej wpiszą się w potrzeby aranżacyjne wnętrza. By zapanowała w nim przytulna atmosfera, warto sięgnąć po:

    1. tkaniny – poszewki na poduszki, obrusy, serwety, koce, narzuty, dywaniki czy zasłony otulą przestrzeń swoją miękkością i nadadzą jej przyjemny wyraz;
    2. oświetlenie – nic nie tworzy tak pięknego efektu jak gra świateł. Poza standardowymi lampami sufitowymi, można pokusić się o ozdobienie wnętrza świecami, latarenkami, listwami LED i bawełnianymi kulami świetlnymi (tzw. cotton balls). Dzięki temu przestrzeń zyska klimatyczny charakter;
    3. dekoracje ścienne – pozostawienie pustych ścian jest zmarnowaniem ich potencjału. Wieszając na nich designerski zegar, wakacyjne zdjęcia, ciekawe grafiki czy lustra w bogato zdobionych ramach zadbamy o dopieszczony, oryginalny wygląd ścian;
    4. rośliny – zielone dodatki są najlepszym sposobem na ożywienie wystroju. Zarówno kwiaty cięte umieszczone w wazonach, jak i rośliny doniczkowe wniosą do wnętrza pozytywną energią i upiększą przestrzeń.

Listwy przypodłogowe – dyskretna dekoracja wnętrz

Często niedocenianymi, dodatkowymi elementami wyposażenia są listwy przypodłogowe. Odpowiadają one bowiem nie tylko za estetyczne wykończenie podłogi, ale również za harmonijny wygląd całego wnętrza.

W ofercie firmy RuckZuck dostępne są trzy kolekcje listew: Prestige, Pure oraz NOOX. Pierwsza z nich zawiera propozycje w drewnianych dekorach, które z powodzeniem można dopasować do kolorystyki podłogi, nadając wnętrzu naturalny wygląd. W serii Pure występują natomiast listwy w białym odcieniu, o prostym i eleganckim designie. Są uniwersalne, dlatego świetnie wpiszą się w każdy styl aranżacyjny. Jeśli jednak zależy nam, by listwy przykuwały uwagę, możemy skorzystać z opcji przemalowania ich na dowolny kolor (taka możliwość dostępna jest w wybranych modelach).

Czy detale wnętrza mogą wysunąć się na pierwszy plan? System listowy NOOX udowadnia, że tak. Złożony jest on z dwóch części – oprawki oraz dwustronnej, wysuwanej wkładki, która z jednej strony jest biała, a z drugiej ozdobiona wzorem. Dekory drewniane, kamienne, orientalne, a także dziecięce (naniesione metodą druku cyfrowego) prezentują się bardzo oryginalnie i zdecydowanie nie można przejść obok nich obojętnie.

– Aby dodatki działały na korzyść wystroju, należy dobierać je z rozwagą i nie przesadzać z ich liczbą. Warto także trzymać się jednego, obranego motywu kolorystycznego, dzięki czemu aranżacja będzie stanowić spójną całość. W ten sposób skomponujemy zgrany wystrój, któremu niczego nie brakuje – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Informacje o RuckZuck:

RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl