Powrót do strony agencji
Nowe laboratorium R&D firmy SECO/WARWICK ze wsparciem ASTOR

Nowe laboratorium R&D firmy SECO/WARWICK ze wsparciem ASTOR

Wsparcie projektowe oraz dostarczenie robotów Kawasaki – to udział krakowskiej spółki ASTOR w laboratorium metalograficznym i części R&D, jakie właśnie uruchomiono w polskiej siedzibie koncernu SECO/WARWICK. Producent pieców i urządzeń do obróbki cieplnej metali, odpowiadający m.in. za stworzenie linii technologicznej do produkcji grafenu deklaruje, że dzięki robotyce chce się rozwijać zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

Laboratorium metalograficzne i R&D, jakie otwarto w europejskiej siedzibie SECO/WARWICK w Świebodzinie, wyposażone zostało w roboty Kawasaki, dostarczone przez krakowska spółkę ASTOR. Maszyny będą odpowiadać za optymalizację pracy urządzeń do obróbki cieplnej. Ponadto, ASTOR udzielił SECO/WARWIC wsparcia projektowego. Nowopowstałe laboratorium ma być globalnym centrum technologicznym i biznesowym grupy SECO/WARWICK. Będą w nim prowadzone własne, unikalne badania, pełne testy metalograficzne i intensywnie rozwijane nowe technologie.

– Dzięki takim inicjatywom, zapewniamy naszym inżynierom doskonałe warunki rozwojowo-badawcze, aby mogli tworzyć, testować, analizować i wprowadzać na rynek wynalazki. Działania R&D są jednym z naszych priorytetów. Za przykład może tu posłużyć m.in. projekt realizowany w konsorcjum z Politechniką Łódzką, w ramach krajowego programu wsparcia prac rozwojowo-badawczych nad zastosowaniem grafenu. Na jego potrzeby stworzyliśmy prototypową linię technologiczną do produkcji grafenu. Wierzę, że nowe, zrobotyzowane laboratorium pozwoli na rozwijanie kolejnych, tak wartościowych projektów – mówi Paweł Wyrzykowski, prezes grupy SECO/WARWICK.

Jak podkreślają przedstawiciele obu spółek, nowoczesne, wyposażone w roboty laboratorium, wpisuje się także w nurt przemysłu 4.0. Zgodnie z tą ideą, tzw. „smart factories”, a więc fabryki przyszłości, będą niemal całkowicie zautomatyzowane. Największe znaczenie dla ich rozwoju – będzie miała natomiast odpowiednio wykształcona i kreująca innowacje kadra inżynierska.

– Polska myśl inżynierska napędza gospodarkę. Musi być jednak wspierana przez nowoczesne technologie, aby móc konkurować na światowych rynkach. Mocno wspieramy SECO/WARWICK w projektach R&D. Zastosowanie robotyzacji do rozwoju produktów to krok w kierunku nowoczesności, bardzo ważny dla każdego przedsiębiorstwa przemysłowego – podkreśla Stefan Życzkowski, prezes spółki ASTOR.

Otwarcie laboratorium metalograficznego w europejskiej siedzibie SECO/WARWICK w Świebodzinie, miało miejsce 1 czerwca 2016 roku, przy okazji obchodów 25-lecia istnienia spółki. Współpraca SECO/WARWICK i ASTOR trwa niewiele krócej. Rozpoczęła się niemal 20 lat temu od oprogramowania przemysłowego Wonderware InTouch, które jest wykorzystywane przez SECO/WARWICK do wizualizacji i rejestracji parametrów technicznych podczas obróbki cieplnej. Od tego czasu zespoły inżynierów-automatyków ASTOR i SECO/WARWICK intensywnie ze sobą współpracują, tworząc koncepcje i rozwiązując zagadnienia techniczne. To wieloletnia współpraca w zakresie robotyki i udział w projektach R&D oraz wdrożeniach zrobotyzowanych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Jak deklarują przedstawiciele spółek, współpraca będzie nadal intensywnie rozwijana, przede wszystkim w ramach kolejnych projektów związanych z robotami.

###

Informacje o ASTOR:

Firma ASTOR jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Firma powstała w 1987 roku w Krakowie. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Oferta ASTOR obejmuje m.in systemy sterowania General Electric i Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, a także ekonomiczne urządzenia automatyki własnej marki Astraada. W głównej siedzibie firmy – ASTOR Technology Park funkcjonuje pierwsza w Europie interaktywna, dostępna dla kontrahentów, studentów, przedstawicieli świata naukowego i turystów, wystawa robotyki i technologii IT – ASTOR Innovation Room, w której odbywają się testy, pokazy i szkolenia.

ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz zdobywcą wielu nagród zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”, Medalu Europejskiego, tytułu Innovatora Małopolski 2014, Lidera Polskiego Biznesu 2015, przyznanego przez Business Centre Club oraz piątego Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce w roku 2016, w kategorii firm zatrudniających do 500 osób.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

drukuj

Kontakt dla mediów

Patrycja Kaleta-Łuczynowicz
Account Manager

p.kaleta@imagopr.pl
+48 (32) 254 21 57
+48 609 021 360