Powrót do strony agencji

Moto-Profil coraz wyżej na liście Rzeczpospolitej i w rankingu eksporterów

Awans aż o 162 miejsca w głównym rankingu i bardzo dobra pozycja wśród 50 polskich firm o największym wzroście eksportu oraz największym udziale eksportu w przychodach – firma Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i jedyny w Polsce członek grupy Temot International, po raz kolejny zanotowała skok na prestiżowej Liście 2000, przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa znalazł się w tegorocznym zestawieniu na 24 miejscu wśród 50 firm o największym wzroście eksportu oraz na 28 miejscu wśród firm o największym udziale eksportu w przychodach od 2010 roku. Jednocześnie, firma uplasowała się na 171 pozycji w rankingu największych eksporterów 2013. Moto-Profil zanotował także wzrost w głównym rankingu polskich przedsiębiorstw i eksporterów, zajmując 445 pozycję. To znaczący awans w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, w którym firma znalazła się na 607 miejscu.

Lista 2000 polskich przedsiębiorstw i eksporterów to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów tego typu. Podczas jej tworzenia brano pod uwagę dane finansowe dotyczące 2013 roku. Były to m. in. przychody ze sprzedaży, które w przypadku Moto-Profil wzrosły o niemal 30 procent oraz udział eksportu – stanowiącego w chorzowskiej spółce już ponad ¼ sprzedaży rocznej.

– Eksport to ważny element naszej działalności. Działamy na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z około tysiącem partnerów handlowych. Cieszy nas, że taki model przynosi rezultaty, przekładające się także na prestiżowe, biznesowe rankingi – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

W 2013 roku Moto-Profil obchodził 20-lecie istnienia. Firma zajmuje się dystrybucją części i akcesoriów samochodowych. Jest także właścicielem marki ProfiAuto, zrzeszającej niezależne hurtownie, sklepy i warsztaty samochodowe.

O Moto-Profil sp. z o.o./ ProfiAuto:

Moto-Profil sp. z o.o., to firma powstała w 1993 roku, jeden z najdłużej działających dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych na polskim rynku. Poprzez sieć 900 partnerów handlowych (hurtowni) Moto-Profil dociera do ponad 11 000 warsztatów samochodowych na terenie całej Polski i Europy. Struktura dystrybucji oparta jest na wysoce efektywnym systemie logistycznym wspartym najnowocześniejszymi technologiami internetowymi. Moto-Profil jest członkiem TEMOT International, międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów części motoryzacyjnych na świecie.

ProfiAuto, to należąca do firmy Moto-Profil sp. z o.o sieć niezależnych hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych znajdujących się w ponad 200 miastach na terenie Polski. Oddziały ProfiAuto oferują części renomowanych dostawców do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: ProfiAuto Show, Pikników ProfiAuto oraz Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. ProfiAuto jest sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz wicemistrza (2012) Polski w cyklu Mistrzostw Polski Wyścigów Górskich.

By dowiedzieć się więcej, zapraszamy na strony: www.moto-profil.pl www.profiauto.pl www.temot.com

drukuj

Kontakt dla mediów

Patrycja Kaleta
Account Manager

p.kaleta@imagopr.pl
(32) 254 21 57
609 021 360