Powrót do strony agencji

Moto-Profil z Diamentem Forbesa 2015

Jedno z najbardziej prestiżowych, biznesowych wyróżnień w Polsce po raz kolejny trafiło do firmy Moto-Profil. Dystrybutor części i akcesoriów samochodowych z Chorzowa zajął dziewiąte miejsce na liście Diamentów Forbesa 2015 w województwie śląskim wśród firm o przychodach powyżej 250 mln PLN. W ogólnopolskim rankingu firma uplasowała się na 77 pozycji.

Wyróżnienie dla Moto-Profil oznacza, że przedsiębiorstwo znalazło się w prestiżowym gronie polskich firm, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. W przypadku Moto-Profil – wskaźnik ten wyniósł 24 procent, a więc aż o 9 procent przewyższył minimalny próg, wymagany w zestawieniu.

– Dziewiąta pozycja w regionie i mocne miejsce w pierwszej setce ogólnopolskiej części zestawienia bardzo nas cieszą. Ranking „Diamentów Forbesa” jest dla nas bardzo ważny, bo uwzględnia dynamikę rozwoju spółki i jako taki – jest najlepszym potwierdzeniem słuszności naszych codziennych decyzji biznesowych – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

Tegoroczne zestawienie „Diamentów Forbesa” opracowali analitycy z wywiadowni Bisnode Polska. Powstało m.in. na podstawie raportów składanych przez przedsiębiorstwa do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 roku. Pod uwagę brano firmy rentowne, mające wysoką płynność bieżącą i niezalegające z płatnościami, które mogły wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Moto-Profil pojawia się w gronie „Diamentów Forbesa” nie po raz pierwszy. Firma otrzymała to wyróżnienie także w 2007, 2009, 2010, 2011 i 2012 roku. W 2013 roku Moto-Profil został z kolei uwzględniony w pierwszej dziesiątce laureatów prestiżowego konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export i uhonorowany wyróżnieniem pn. Ruban D’Honneur, a w 2014 roku odnotował jeden z największych wzrostów pozycji wśród przedsiębiorstw uwzględnionych na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

O Moto-Profil sp. z o.o./ ProfiAuto:

Moto-Profil sp. z o.o., to firma powstała w 1993 roku, jeden z najdłużej działających dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych na polskim rynku. Poprzez sieć 900 partnerów handlowych (hurtowni) Moto-Profil dociera do ponad 11 000 warsztatów samochodowych na terenie całej Polski i Europy. Struktura dystrybucji oparta jest na wysoce efektywnym systemie logistycznym wspartym najnowocześniejszymi technologiami internetowymi. Moto-Profil jest członkiem TEMOT International, międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów części motoryzacyjnych na świecie.

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni i sklepów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych  ProfiAuto Show, PitStopów ProfiAuto oraz Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. ProfiAuto jest również sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz podwójnego wicemistrza (2012 i 2014) w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

drukuj

Kontakt dla mediów

Patrycja Kaleta
Account Manager

p.kaleta@imagopr.pl
(32) 254 21 57
609 021 360