Powrót do strony agencji

Moto-Profil z kolejnym awansem na liście największych polskich firm

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, wzmocnił swoje miejsce na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw. W aktualnym rankingu „Rzeczpospolitej” dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa awansował aż o 33 pozycje. To już kolejny wzrost pozycji spółki w tym prestiżowym, biznesowym zestawieniu.

Moto-Profil znalazł się na 345 miejscu na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw 2016, opracowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”. To awans aż o 33 pozycje w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem. Przy układaniu listy uwzględniano dane finansowe, m.in. przychody ze sprzedaży, które w przypadku Moto-Profil wzrosły o niemal 10 procent.

– Cieszymy się, że nasza codzienna praca owocuje w ten sposób. Ranking „Rzeczpospolitej” po raz kolejny pokazał, że biznesowa droga jaką obraliśmy, przynosi rezultaty. Dobrze też, że na liście 500 największych firm znajdują się zarówno producenci samochodów i podzespołów, jak i przedstawiciele rynku aftermarket – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw to zestawienie przygotowywane przez redakcję „Rzeczpospolitej” od 18 lat. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów biznesowych.

O Moto-Profil sp. z o.o./ ProfiAuto:

Moto-Profil sp. z o.o., to firma powstała w 1993 roku, jeden z najdłużej działających dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych na polskim rynku. Poprzez sieć niemal 1000 partnerów handlowych (hurtowni) Moto-Profil dociera do ponad 11 000 warsztatów samochodowych na terenie całej Polski i Europy. Struktura dystrybucji oparta jest na wysoce efektywnym systemie logistycznym wspartym najnowocześniejszymi technologiami internetowymi. Moto-Profil jest członkiem TEMOT International, międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów części motoryzacyjnych na świecie.

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz PitStopów ProfiAuto. ProfiAuto jest również sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz podwójnego wicemistrza (2012 i 2014) w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

By dowiedzieć się więcej, zapraszamy na strony: www.moto-profil.pl www.profiauto.pl www.temot.com

drukuj

Kontakt dla mediów

Patrycja Kaleta
Account Manager

p.kaleta@imagopr.pl
(32) 254 21 57
609 021 360